U Centru za edukaciju i rehabilitaciju "Kuća nade" u Odžaku danas je obilježen Međunarodni dan osoba s invaliditetom. Sala "Kuće nade" bila je popunjena do posljednjeg mjesta.
Pozivu na program odazvali su se i predstavnici Općine Odžak, Općinskog vijeća Odžak, Vlade Županije Posavske, ministarstava, ravnatelji i zaposlenici školstva, Sestre franjevke misionarke Marijine iz Odžaka, koji su s roditeljima, djecom i ostalim prisutnima uživali u zabavnom programu. Zvucima akustične gitare praćenim glasom Nemanje Blaževića, otpočeo je današnji program.
Predsjednica Udruge "Kuće nade" Ivanka Šimić prisutne je pozdravila i izrazila zahvalnost na dolasku. Pored zabavnog programa, predstavljen je rad grupe za samozastupanje, te je održana aukcija slika, čijom bi se prodajom trebala osigurati sredstva za nabavku nužnog minibusa. Grupa za samozastupanje bori se za svoja prava, a cilj im je da se afirmiraju kao ravnopravni članovi društva. Težište je na želji i potrebi za obrazovanjem, jer kako kaže voditeljica grupe za samozastupanje Ifeta Kumbarić: "Obrazovanje osobe s invaliditetom umanjuje njihov invaliditet!".
Miran program prekinula je Ana Barukčić, nakon što je svojim glasom i pjesmama sve prisutne navela da se njišu i plješću u ritmu, a djeca su oko nje plesala i pjevala. Pod sloganom "Budi mi prijatelj", osobe s invaliditetom očekuju od nas pomoć. Budimo im prijatelji i u skladu s našim mogućnostima pomozimo onima koji našu pomoć trebaju.
Pripremila: Dijana Brašnjić
{gallery}vi_2014/kuca_nade{/gallery}
![]()
Trg Bosne i Hercegovine,
76290 Odžak
Telefonska centrala:
031 761 016, 031 761 027
063 776 729, 063 390 531
Fax: 031 711 100
Matični ured:
031 761 480